Komodos, vitrinos

Žodis "komoda" iš prancūzų kalbos verčiamas kaip "patogus". Šis baldas iš tiesų leidžia greitai sutvarkyti erdvę, sudėliojus jame tai, kas netilpo spintoje. Komodų istorija yra labai sena.  Manoma, kad pirmoji komoda XVII amžiuje atsirado Italijoje, o po kurio laiko ir Prancūzijoje. Tačiau yra manančių, kad teisingiausia komodų gimtine būtų vadinti Angliją, kurioje šis baldas buvo ypač vertinamas.

Taigi, kilusios komodos iš paprastų skrynių, tačiau virsmas buvo ilgas: pirmiausia skrynia "paaugo", vėliau įgavo kojeles, atsiveriančias dureles, o XVII amžiuje pagaliau atsirado neaukšta spinta su dviem durelėmis ir stalčiumi, po jos komodų atsiradimas tapo tik laiko klausimu. Komodų aukso amžius buvo Rokoko epochoje, pirmoje XVIII amžiaus pusėje. Rokoko elegantiškos komodos pasižymėjo aptakiomis formomis ir įmantria apdaila – perlamutru, dramblio kaulu, brangakmeniais, auksu, bronza ir t. t. Tokios komodos tuo metu buvo privaloma interjero detalė. Tačiau tais laikais atsirado ne tik puošni komoda svetainėms – populiari buvo komoda su veidrodžiu buduarams ir komoda kabinetams.

Klasicizmo laikotarpiu šie baldai tampa labiau funkcionalūs, tačiau santūriau papuošti ir geometriškai teisingesni – stačiakampiai, ovalūs.

Laikui bėgant komoda smarkiai keitėsi. Tačiau labiausiai tai lietė jos išorę, vidus išliko beveik nepakitęs. Kad ir kokia kryptimi vyktų komodų pokyčiai, jos visada išliks baldu, skirtu tiems, kas mėgsta tvarką namuose, tokį apibūdinimą komoda užsitarnavo labiau už kitus baldus. Komoda praktiška ir graži, optimaliai išnaudoja užimamą erdvę ir puikiai tinka vertingų ir reikalingų daiktų saugojimui. Šiuolaikinių komodų forma ir spalva leis priderinti jas prie bet kokio interjero. Aukšta ir siaura komoda puikiai atrodys prieškambaryje, žema ir plati tiks svetainėms.

Ieškote komodos? Kviečiame išsirinkti!

Specialūs pasiūlymai

Filter

Katalogas

Įjungti filtrai
Kategorijos
Pasirinkite spalvą
Stilistika: