Komodos, vitrinos

komodosŽodis "komoda" iš prancūzų kalbos verčiamas kaip "patogus". Šis baldas iš tiesų leidžia greitai sutvarkyti erdvę, sudėliojus jame tai, kas netilpo spintoje. Komodų istorija yra labai sena. Šis baldas – tai skrynių jaunoji sesuo. Manoma, kad pirmoji komoda XVII amžiuje atsirado Italijoje, o po kurio laiko ir Prancūzijoje. Tačiau yra manančių, kad teisingiausia komodų gimtine būtų vadinti Angliją, kurioje šis baldas buvo ypač vertinamas. Turėti savo prašmatniuose miegamuosiuose ir kabinetuose komodą buvo prestižo reikalas. Komoda turtingų anglų namų interjere atrodydavo ypač organiškai. Populiariausia interjero detalė Anglijoje buvo siaura komoda su dangčiu, ji buvo gaminama iš raudonmedžio ir puošiama aukso ar sidabro raštais, kurie mėgdžiojo tradicinius japoniškus raštus.

Taigi, kilusios komodos iš paprastų skrynių, tačiau virsmas buvo ilgas: pirmiausia skrynia "paaugo", vėliau įgavo kojeles, atsiveriančias dureles, o XVII amžiuje pagaliau atsirado neaukšta spinta su dviem durelėmis ir stalčiumi, po jos komodų atsiradimas tapo tik laiko klausimu. Komodų aukso amžius buvo Rokoko epochoje, pirmoje XVIII amžiaus pusėje. Rokoko elegantiškos komodos pasižymėjo aptakiomis formomis ir įmantria apdaila – perlamutru, dramblio kaulu, brangakmeniais, auksu, bronza ir t. t. Tokios komodos tuo metu buvo privaloma interjero detalė. Tačiau tais laikais atsirado ne tik puošni komoda svetainėms – populiari buvo komoda su veidrodžiu buduarams ir komoda kabinetams. Tuo romantiniu laikotarpiu buvo madinga susirašinėti laiškais ir rašyti dienoraščius, visi šie svarbūs daiktai buvo saugomi komodose.

Klasicizmo laikotarpiu šie baldai tampa labiau funkcionalūs, tačiau santūriau papuošti ir geometriškai teisingesni – stačiakampiai, ovalūs. Tuo laikotarpiu drabužiai nebuvo kabinami spintose, jiems buvo skirti atskiri kambariai – drabužinės, o pagrindiniai daiktai, kurie visuomet turėjo būti po ranka, pirmiausia, apatiniai rūbai, buvo laikomi komodose, kurios stovėjo miegamajame. Toks komodų prašmatnumo anturažas padarė šiems baldams daugiau žalos nei naudos sovietmečiu, jie tapo miesčioniškumo simboliu ir buvo ištremti iš namų.

Laikui bėgant komoda smarkiai keitėsi. Tačiau labiausiai tai lietė jos išorę, vidus išliko beveik nepakitęs. Pastaruoju metu komodą mėginama sujungti su kitais baldais, pavyzdžiui su tualetiniu staleliu, kuris moterį tarsi apgaubia, kai ši prisėda prie jo atlikti savo grožio ritualus. Komoda atsiveria taip, kad apsuptų moterį mėgstamais daiktais – kosmetinėmis, veidrodžiais, nuotraukomis ir kitais svarbiais moteriai dalykais.

Medžiagos, naudojamos komodų gamyboje šiuo metu visai neturi ribų, jokios taisyklės jau nebegalioja. Kiekvienas gamintojas pats nusprendžia, kokią medžiagą pasirinkti apdailai. Visais laikais komodas gamino tik patys nagingiausi meistrai. Kita vertus, kad ir kokia kryptimi vyktų komodų pokyčiai, jos visada išliks baldu, skirtu tiems, kas mėgsta tvarką namuose, tokį apibūdinimą komoda užsitarnavo labiau už kitus baldus. Komoda praktiška ir graži, optimaliai išnaudoja užimamą erdvę ir puikiai tinka vertingų ir reikalingų daiktų saugojimui. Daiktų, kuriuos galima sudėti į ją, būtinai atsiras kiekvienuose namuose. Pagaliau galėsite juos sudėlioti į lentynėles ir stalčius. Pagrindinis komodų privalumas – jų kompaktiškumas, priešingai nei spintos, jos neužima daug vietos, ant komodų galima sustatyti gėles, nuotraukas rėmeliuose ir kitus aksesuarus. Šiuolaikinių komodų forma ir spalva leis priderinti jas prie bet kokio interjero. Aukšta ir siaura komoda puikiai atrodys prieškambaryje, žema ir plati tiks svetainėms.

Ieškote komodos? Kviečiame išsirinkti!

Specialūs pasiūlymai

Filter

Katalogas

Prieinamumas
Pasirinkitę pusę:
Durelių spalva
Korpuso spalva
Galimybė rinktis spalvą
Kampinė
Durų kiekis
Stalčių kiekis
Sudėtis:
Keičiamas ilgis
Keičiamas aukštis
Stilistika:
Pasirinkite
Kampinis