KLASIKINIAI BALDAI

klasikiniai baldaiNamai yra ta vieta, kurioje galime atsipalaiduoti, jaustis laisvi. Jaukios atmosferos kūrimas priklauso nuo šeimos narių, tačiau taip pat nemažai prie to prisideda ir akiai malonus bei patogus interjero dizainas. Juk daug maloniau gyventi aplinkoje, kuri mums patinka, yra tvarkinga, neperkrauta. Visas namų interjeras gali daug ką pasakyti apie ten gyvenančius asmenis. Skirtingi interjero stiliai ir jo detalės žymi žmonių individualumą, dažnai interjero dizaine atsispindi gyventojų įpročiai, pomėgiai, polinkis į tam tikras sritis.

Klasikiniai baldai kuriami įkvėpimo semiantis Antikos ir Renesanso epochomis. Jiems būdingos tiesios ar dailiai lenktos linijos, aptakios formos, proporcijos, įvairūs pagražinimai. Balduose dominuoja gerai apdirbtas natūralus, tvirtas medis, apmušalams taip pat naudojamos kokybiškos medžiagos: medvilnė, šilkas, aksomas, todėl jie yra sunkūs, tačiau labai ilgaamžiai. Jų pagalba kuriamas ne tik seniai svajotas klasikinio interjero dizaino stilius, bet šie baldai taip pat puikiai tinka ir gali būti derinami su kitais stiliais, pavyzdžiui, moderniu, barokiniu, provanso ir kitais. Klasikinio stiliaus baldai papildo šiuos interjerus, suteikia jiems savitumo, dažnai net vienas klasikinis baldas patalpoms teikia daug žavesio, išskirtinumo. Būtent klasikinio stiliaus baldai yra vieni plačiausiai išplėtotų baldų rinkoje, todėl galima varijuoti tarp daugybės skirtingų įvairių šių baldų modelių. Tokia gausa leidžia visiškai laisvai interpretuoti ir sukurti išbaigtą, elegantišką interjero dizainą.

Planuojant namų interjerą žmonės dažniausiai jau turi savo viziją, kurią norėtų ir siekia įgyvendinti, tačiau neretai kreipiasi pagalbos į interjero dizainerius, kurie padeda išplėtoti sugalvotą idėją. Kuriantiems klasikinį namų stilių jie pataria neperkrauti interjero daugybe baldų, verčiau sugalvoti ir pasirinkti vieną ryškiausią pagrindinį akcentą, prie kurio reikėtų derinti kitus tinkančius baldus. Dėmesio centre svetainėje gali atsidurti masyvus apvalus ar ovalus medžio stalas, didelė patogi sofa, krėslas, židinys, vitrinos, miegamajame – lova ar grožio staliukas, spinta, virtuvėje ir valgomajame – dailios spintelės, stalas su derančiomis kėdėmis, indaujos. Prie šviesiai įrengto interjero puikiai dera šilto medžio masyvas, neryškių, pastelinių spalvų baldai, kurie kartu sudaro darnią visumą. Tačiau norint ko nors išskirtinio, galima pasirinkti ir kaip akcentą naudoti tamsesnius baldus, kurie gražiai kontrastuoja su baltai nudažytomis lubomis, šviesiomis užuolaidomis. Klasikinių baldų medinis rėmas gali būti įvairių spalvų, įskaitant ir baltos, auksinės, sidabrinės, kurios šiuo metu yra itin populiarios. Tokios subtilios detalės, akcentai, sendinto rašto medžiagos suteikia patalpoms puošnumo, savitumo.

Dažniausiai klasikinio stiliaus baldai tapatinami su odiniais. Tai nėra visiškai tikslingas skirstymas, tačiau dažnai odiniai baldai gaminami pagal klasikinį stilių. Dėl spalvų ir faktūrų tokie baldai išties atrodo labai išskirtinai, kadangi medis ir oda puikus, nuo seno vertinamas prabangus derinys. Manoma, kad klasikinius odinius baldus prižiūrėti gana sudėtinga, tačiau žinant kelis niuansus ir pasirinkus tinkamas priemones viskas yra gana paprasta, be to, klasikiniai odiniai baldai nesugeria skysčių, tad net ir ką nors išpylus ir greitai išvalius neliks dėmių.

Klasikiniai baldai pasižymi dvelkiančia prabanga, subtiliai parinkti ir suderinti gaminiai suteikia patalpoms jaukumo. Šie baldai ne tik atrodo išskirtinai, bet yra ir labai patogūs, todėl dažnai pasitelkiami ne tik kuriant skoningą namų interjerą, bet ir įmonių vadovų kabinetus. Gaminant klasikinius baldus didelis dėmesys skiriamas detalėms, viskas turi būti suderinta. Todėl gaminant baldus ypatingas dėmesys skiriamas ne tik pačioms jų formoms, medžiagoms, bet ir smulkmenoms: rankenėlėms, stiklo puošybai, naudojamiems raštams.

Ieškote klasikinių baldų? Kviečiame išsirinkti!

Specialūs pasiūlymai